Aktualitet

Zgjedhjet në universitete, studentët votojnë në kohë pandemie

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:28 - 30/07/20 |
mapo.al

Me maskë, të pajisur me doreza dhe duke zbatuar masat e distancimit fizik studentët votojnë sot për organet drejtuese në Universitete.


Mëngjesin e sotëm ka nisur zyrtarisht votimi për të gjitha postet kryesore drejtuese, nga departamentet, te Rektori.


Kandidat për rektor janë Artan Hoxha nga Fakulteti i Drejtësisë, Mimoza Hafizi nga Shkencat e Natyrës dhe Kozeta Sevrani nga Fakulteti Ekonomik.


Rektori aktual i UT-së Mynyr Koni, nuk ka kandiduar dhe nuk e ka njohur Këshillin Institucional Zgjedhor, veprimet e të cilit i cilësoi si të kundërligjshme për shpalljen e zgjedhjeve në periudhë pandemie.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas