Aktualitet

Zgjerohet Komiteti Teknik i Ekspertëve, kush janë anëtarët e rinj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:23 - 11/03/21 |
mapo.al

Ka nisur konferenca online nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, për situatën dhe masat për përballimin e pandemisë Covid-19.

Kujtojmë se javën e kaluar, mjeku Tritan Kalo njoftoi largimin nga komiteti. Ai u shpreh se politika arriti të përçajë mjekët në këtë betejë mbarëbotërore.


Komiteti Teknik i Ekspertëve është bërë tashmë me 13 anëtarë. Mësohet se Alban Ylli, Armira Kola, Dhimitër Kraja i shtohen ekipit të ekspertëve.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, tha se sa i përket situatës së pandemisë, masat kufizuese do të vijojnë të njëjta, ndërsa shtoi se nesër do të vijnë 38, 400 doza vaksine nga AstraZeneca.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas