Kryesore

Zgjerohet vatra e virusit në QSUT, 12 raste mjekë e infermierë, 8 pacientë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:40 - 28/05/20 |
mapo.al

QSUT vijon të jetë vatra më e rrezikshme e koronavirusit në vend. Pas 15 rasteve të një dite më parë, sot janë konfirmuar pozitivë edhe 12 mjekë e infermierë të tjerë.


Bëhet fjalë për personel shëndetësor që u është marrë tamponi një ditë më parë dhe kanë rezultuar të infektuar me Covid-19.


Një infermiere e infektuar, dyshohet se u ka ngjitur edhe kolegëve të saj në QSUT. Përveç mjekëve dhe infermierëve, edhe 8 pacientë brenda QSUT-së janë infektuar gjithashtu.


Vetëm në QSUT janë 20 të infektuar në 24 orët e fundit.Etiketa: ,

Pas