Sociale

Zgjidhja për ngujimin: Studentët e Juridikut do bëjnë mësim në gjimnaz






Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:54 - 29/01/19 |
mapo.al

Dekani i Fakultetit të Juridikut, Artan Hoxha informon studentët se mësimi do të nisë sot në një nga gjimnazet e Tiranës.


Kjo pasi një grup studentësh janë ngujuar në universitet dhe nuk lejojnë studentët e tjerë të hyjnë në auditore.


Sipas tij mësimi do të vijojë normalisht, por do të bëhet pasditeve.



Dje dekani i kërkoi ndihmë ministrisë së Arsimit për t’i vënë në dispozicion ambiente të tjera për të rinisur mësimin dhe mesa duket ministria e Arsimit ka gjetur zgjidhje ambientet e gjimnazeve të Tiranës.


Në Fakulteti e Drejtësisë  në javët e fundit ka pasur tensione dhe përplasje mes grupeve të studentëve, pasi janë ndarë në ata që duan të vijojë mësimi dhe në ata që duan të vijojë bojkoti.



Etiketa: , , , , ,

Pas