Aktualitet

Zhduket 38-vjeçarja shqiptare në Greqi, familja ngre alarmin (FOTO+EMRI)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:52 - 28/05/21 |
mapo.al

Shqiptarja Ermalda Arapi 38-vjeçare shqiptare raportohet e zhdukur në Athinë. Mediat e huaja, bëjnë me dije se Arapi ka humbur kontaktet me familjarët e saj, që prej datës 18 maj.


Mësohet se në këtë datë ajo ka dalë nga shtëpia dhe që prej asaj dite nuk dihet asgjë në lidhje me të. Denoncimin në polici e kanë bërë familjarët e saj, sakaq autoritetet greke, janë vënë lëvizje për gjetjen e 38-vjeçares.


Në një njoftim ata kanë shpërndarë foton e 38-vjeçares, teksa bëjnë thirrje që kush di diçka për të të ndihmojë autoritetet për ta gjetur.Ndërkohë bëhet e ditur se familjarët kanë raportuar në polici se 38-vjeçarja është në rrezik.“Ermalda ka ngjyrë kafe, është e gjatë 1.73 m dhe ka përmasa trupore normale. Familja e saj është e shqetësuar sepse jeta e saj është në rrezik. Nëse dini diçka, kontaktoni shërbimin Silver Alert, 24 orë në ditë, në Linjën Kombëtare SOS 1065“,thuhet në njoftimin e autoriteteve.

Lexo edhe :  Aeroplani bie në det, raportohet për dy viktima


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas