Aktualitet

Zhgënjen Interi, Bologna fiton me përmbysje në ‘San Siro’

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:56 - 05/07/20 |
mapo.al

Inter është mundur 2-1 në shtëpi nga Bologna në javën e 30-të të Serisë A dhe ka shpërdoruar një rast për të shkuar një pikë larg vendit të dytë që mbahet nga Lazio.


Një humbje me përmbysje për skuadrën e Conte-s, që ka kaluar në avantazh me Lukaku-n në minutën e 22-të, ka luajtur me një lojtar më shumë nga minuta e 57-të pas kartonit të kuq të marrë nga Soriano dhe ka pasur një mundësi të artë për të mbyllur ndeshjen në të 62-ën, por Lautaro ka gabuar nga pika e bardhë e penalltisë.


Interi ka humbur mundësinë që të afrohet me Lacion për vendin e dytë.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas