Aktualitet

Zhupa: Aktivisti i PD u dhunua, të zbardhet ngjarja, qeveria i shërben krimit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:01 - 05/07/21 |
mapo.al

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka reaguar pas dhunës barbare të ushtruar mbi avokatin 39-vjeçar Marjel Mejdini paraditen e sotme në qytetin e Sarandës i cili njëkohësisht është edhe aktivist i PD.


Me një postim në Dacebook Zhupa u ka bërë thirrje autoriteteve dhe policisë që të hetojnë ngjarjen duke vënë para drejtësisë autorët.


Sipas Zhupës vendi qeveria është në shërbim të krimit dhe policia garante e tij.Postimi i Ina Zhupës
Sot në Shqipëri askush nuk është më i sigurt.
Në mes të ditës, në mes të qytetit turistik të Sarandës, Marjel Mejdi, aktivist i PD, qytetar model nga fisi Mejdi eshte goditur barbarisht nga persona te panjohur.
I bëj thirrje autoriteteve policore të hetojnë pa humbur kohë ngjarjen dhe të vënë para drejtësisë autorët për të marr dënimin e merituar.
Vendi po bëhet çdo ditë e me i pasigurt. Qeveria sic po dëshmohet gjithnjë e me shumë është në shërbim të krimit dhe policia garante e tij. Drejtesia është në duart e më të fortit, me të pasurit e më te pushtetshmit.
Qytetari është viktima e regjimit Rama- Doshi!
LEXO EDHE:I thyen këmbën dhe dorën me shkop bejsbolli – Zbardhet dëshmia e avokatit 

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas