Aktualitet

Zhvatja çnjerëzore e sanitares në Covid2 – Rama: Nuk ka pyll pa derra!
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:26 - 14/01/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për rastin e sanitares të spitalit “Shefqet Ndroqi”, Tira Alldervishi, që i mori 8 milionë lekë të vjetra vajzës së një pacienteje me koronavirus, duke i premtuar shërbim për të ëmën.Nga qendra shëndetësore nr.1,  Rama tha se “çdo pyll ka derra”. Ai gjithashtu tha se kurrsesi ata që abuzojnë me bluzën e bardhë nuk janë shumica dërrmuese e mjekëve dhe infermierëve të përkushtuar të vendit.


Rama e konsideroi Tira Alldervishin “personazh të turpshëm”, që në asnjë mënyrë nuk mundet të përbaltë personelet mjekësore.Nën akuzat për mashtrim dhe zhvatje, Gjykata e Tiranës vendosi sot për 58-vjeçaren masën “Arrest me burg”.Pacientja me Covid-19 ndërroi jetë 28 ditë pasi ishte shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi” me simptoma të virusit, ndërsa në komunikimet me vajzën e saj – e cila i dha 8 milionë lekë të vjetra Tire Alldervishit – ankohej vazhdimisht se nuk merrte shërbim.

Lexo edhe :  Mori 8 mln lekë duke u hequr si infermiere, del para Gjykatës Tire Alldervishi

 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas