Sport

Zidane kënaqet që mbaroi ky sezon, Navas dhe Bale: Nuk e di
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:30 - 19/05/19 |
ro ot

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane foli për media duke analizuar humbjen ndaj Betis në javën e fundit të La Liga, që mbylli sezonin e dështuar të tre herë radhazi kampionëve të Europës.


ANALIZA – “Gjëja më e mirë që na ndodhi ishte që ky sezon mbaroi. Ne po mendojmë për sezonin e ardhshëm. Duhet ta pranojmë se si ishte ky sezon dhe nuk duhet ta harrojmë. Duhet ta mbajmë mend shumë mirë në të ardhmen, do të na shërbejë.”


E ARDHMJA – “Nuk jemi transferuar në sezonin e ardhshëm. Do shkojmë të pushojmë mirë dhe ne do të jemi gati të bëjmë mirë. Nuk them se do të fitojmë gjatë gjithë sezonit të ardhshëm, por ne do të kemi një sezon të mirë. Jam i bindur. Nuk ka justifikime, ne nuk kërkojmë alibi. Është e komplikuar. Ju thashë se duhet të provojmë dhe ja ku mbaroi. Të gjithë do të shkojnë të pushojnë dhe do të kthehen më entuziast.”


NAVAS & BALE: “Nuk e di nëse ishte ndeshja e fundit për ta. Tani do të shohim se çfarë do të ndodhë.”
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas