Aktualitet

Zjarr i madh dhe shpërthim te puset e naftës në Delvinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:22 - 06/09/19 |
mapo.al

Një zjarr masiv ka rënë pranë puseve të naftës në Delvinë, duke e bërë siuatën edhe më të rrezikshme. Zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje pas një shpërthimi që ka ndodhur, por mesa duket njëri prej tyre është asfiksuar nga tymi.Zjarrfikësi i asfiksuar është dërguar menjëherë në spitalin e Sarandës për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.


Burime për mediat bëjnë me dije se flakët janë vënë nën kontroll. Paraprakisht dyshohet se zjarri është i qëllimshëm.


Vijon…

1


Etiketa: , ,

Pas