Aktualitet

Zjarr i madh në Borsh, zjarrfikësja nuk ndërhyn prej terrenit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:59 - 13/08/19 |
mapo.al

Një zjarr i madh ka përfshirë këtë mbrëmje zonën turistike të Borshit, në Sarandë. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote në mal, mes Borshit dhe Piqerasit.


Për shkak të terrenit të vështirë është e pamundur që të ndërhyjnë mjetet zjarrfikëse për shuarjen e flakëve.


Mësohet se shkak i zjarrit janë vetë banorët e zonës, që kanë djegur kullotat. Ndërkohë, banorët kanë dalë për të shuar fjalët, të cilat po përhapen me shpejtësi.

Etiketa: ,

Pas