Aktualitet

Zjarr i madh pranë plazhit të Gjeneralit, digjen tre banesa


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:00 - 06/10/21 |
mapo.al

Një zjarr masiv është aktivizuar mbrëmjen e sotme në afërsi të plazhit të Gjeneralit.


Si pasojë e flakëve janë djegur tre banesa në fshatrat Domen dhe Bardhoj. Ndërkohë që flakët po përhapen në një sipërfaqe të madhe pyjore.


Mësohet se për shkak të terrenit të vështirë është e pamundur ndërhyrja e mjeteve zjarrfikëse, ndërsa përhapja e flakëve mund të rrezikojë me dhjetëra banesa të tjera1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas