Aktualitet

Zjarr i përmasave të mëdha në Kukës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:44 - 21/08/19 |
mapo.al

Mesa duket çdo ditë një zonë e ndryshme përfshihet nga flakët në vendin tonë, kësaj here në Kukës. Një zjarr i përmasave të mëdha raportohet të ketë rënë në pyjet e Surrojt, te ‘Grykët e Ftohta’.


Për shuarjen e tij janë vënë në dispozicion forcat zjarrfikëse dhe policia, por është e vështirë ndërhyrja për shkak të terrenit malor. Ndërkohë era e fortë po favorizon përhapjen e flakëve.

Etiketa: , ,

Pas