Aktualitet

Zjarr masiv në Fushë-Krujë, vatra pranë fabrikës së çimentos

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:21 - 24/08/19 |
ro ot

Zjarret nuk kanë të ndaluar në vend. Një zjarr i përmasave të fuqishme ka rënë në këto momente në afërsi të fabrikës së çimentos në fshatin Zallë në Fushë-Krujë. Mësohet se disa banesa dhe një biznes aty pranë rrezikojnë të digjen. Dyshohet se zjarri mund të jetë i qëllimshëm. Forcat zjarrfikëse dhe banorët e zonës ndodhen në terren dhe po punojnë në mënyrë të koordinuar për shuarjen e vatrave të flakëve.


Etiketa: , , ,

Pas