Aktualitet

Zjarr në afërsi të Bibliotekës Universitare në Shkup (FOTO/ VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:25 - 21/09/21 |
mapo.al

Zjarret po kthehen në makth në Maqedoninë e Veriut. Biblioteka Universitare e Shkupit është rrezikuar seriozisht nga një vatër flakësh pranë godinës.


Ditë më parë Tetova kaloi një tragjedi të rëndë pas një zjarri në spitalin Covid. 14 viktima u shënuan dhe 12 të tjerë ngelën të plagosur.


Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit si në Tetovë ashtu dhe në Shkup, teksa mund të mos jetë rastësi që flakët përfshijnë institucione të rëndësishme shtetërore.

1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas