Kronika

Zjarr në Fier, era përhap flakët, digjen kodrat me ullishte

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:45 - 27/09/18 |
mapo.al

Një tjetër zjarr ka rënë në masivin me pemë ullishte në zonën e Peshtanit dhe Cakranit, në vendin e quajtur kthesat e Shkozës.


Sipas informacioneve të para mësohet se zjarri është përhapur me shpejtësi si pasojë e influencimit nga era e fortë.


Për shkak të erës flakët e zjarrit po pushtojnë duke djegur më tepër territore. Në vendin ku ka rënë zjarri kanë shkuar mjetet zjarrfikëse dhe në njerëz ndërkohë që terreni i vështirë bën edhe më të vështirë shuarjen e flakëve.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas