Aktualitet

Zjarr në Karaburun – Flakët favorizohen nga era e fortë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:37 - 02/10/20 |
mapo.al

Një sipërfaqe me shkurre dhe bimësi është përfshirë nga flakët në Karaburun mbrëmjen e sotme.


Zjarri favorizohet edhe nga era duke u përhapur me shpejtësi duke krijuar probleme për ta vendosur nën kontroll.


E ndërsa vijon puna për fikjen e zjarrit,  mësohet se nuk paraqet rrezik dhe pritet që të vendoset nën kontroll nga zjarrfikësit që ndodhen në vendin e ngjarjes.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas