Aktualitet

Zjarr i madh në Krujë, rrezikohet linja e tensionit Shqipëri-Kroaci

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 17:06 - 25/08/19 |
mapo.al

Temperaturat e larta janë jo pak herë shkaktare të zjarreve të ndryshme në vend, megjithatë flakët që kanë rënë në Krastë të Krujës dyshohet se janë si pasojë e një zjarri të qëllimshëm.


Një sipërfaqe e konsiderueshme me pisha atje është përfshirë nga flakët. Zjarri ka rënë pranë fabrikës së vjetër të çimentos.Burime për mediat bëjnë me dije se nga kjo rrezikohet linja e tensionit të lartë Shqipëri–Kroaci. Forca të shumta policie dhe zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje.Etiketa: , ,

Pas