Aktualitet

Zjarr në Memaliaj, era favorizon flakët, rrezikohen banesat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:35 - 24/09/21 |
mapo.al

Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe toke këtë pasdite në Memaliaj


Nuk dihen shkaqet e zjarrit, i cili po i afrohet banesave.


Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje për të ndërhyrë, me qëllim shuarjen e flakëve dhe sigurimin e një perimetri, që të mos rrezikohen banesat.Por, përhapja e flakëve po favorizohet edhe nga era e fortë në zonë.2
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas