Aktualitet

Zjarr në Memaliaj, një zonë pyjore përfshihet nga flakët e mëdha


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:11 - 03/09/21 |
mapo.al

Një zjarr masiv ka përfshirë kodrat e fshatit Zhulaj në njësinë administrative Krahës në Memaliaj.


Mësohet se zjarri është aktivizuar prej disa orësh dhe po vijon të përhapet vrullshëm si pasojë e erës së fortë dhe zonës së pyllëzuar.


Në terren forcat zjarrfikëse dhe punonjës të Bashkisë së Memaliajt po punojnë për shuarjen e flakëve.Megjithatë ndërhyrja me mjete për vënien në kontroll të situatës është vështirësuar si pasojë e terrenit të pyllëzuar dhe malor.
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas