Kronika

Zjarr në Qafë Shtamë, e pamundur të hyjë zjarrfikësja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:27 - 23/03/19 |
mapo.al

Një zjarr ka rënë në Parkun Kombëtar të Qafë Shtamës, në zonën njohur si Mali i Xithit. Mësohet se sipërfaqja e djegur është 3.2 hektarë pisha dhe dru të ndryshëm. Terreni i vështirë malor bën të pamundur ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse. Në vendngjarje ndodhet forcat e Administratës Rajonale të Zonave të Mbrojtura të cilat po përpiqen të neutralizojnë flakët.

Dyshohet se zjarri është i qëllimshëm.


1

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas