Aktualitet

Zjarr në tren, 760 tifozë gjermanë në rrezik (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:35 - 21/10/19 |
mapo.al

Rreth 760 tifozë të Fraiburgut i kanë shpëtuar një tragjedie të rëndë teksa ktheheshin në shtëpi nga transferta në Berlin.

Në orën 20:00 teksa tifozët e skuadrës së Fraiburgut po udhëtonin me trenin e linjës Berlin-Fraiburg, treni mori flakë pas problemeve në sistemin e ajrimit.

Fatmirësisht nuk pati viktima dhe 200 forcat e zjarrfikëses kanë arritur të shuanin flakët. Sipas “Bild”, ka pasur vetëm disa tifozë të cilët ishin të shokuar nga ngjarja, por gjendja e tyre është e mirë.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas