Aktualitet

Zjarret në Gjirokastër e Lezhë, Meta: Merrni masa

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 13:39 - 23/08/19 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka reguar për përhapjen masive të zjarreve në disa qarqe të vendit, veçanërisht në Gjirokastër dhe Lezhë. Presidenti Meta u bën thirrje personelit të Forcave të Armatosura dhe të Ministrisë së Brendshme, njësitë e Emergjencave Civile, si dhe drejtuesit e pushtetit vendor në këto qarqe, për marrjen e menjëhershme të të gjitha masave efektive të emergjencës, për të neutralizuar vatrat e zjarrit dhe për t’iu ndodhur pranë qytetarëve të cilët mund të rrezikohen nga përhapja masive e tyre.


Lexo edhe: Zjarr në Shën Dëlli, dyshohet se kanë shpërthyer predhat e luftës


Digjet prej dy ditësh mali i Shëngjinit, e pamundur ndërhyrja


Etiketa: , , , , ,

Pas