Aktualitet

Zjarri që shkaktoi viktimën në Gjirokastër, Braçe: Ishte i qëllimshëm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:23 - 03/08/21 |
mapo.al

Zv/kryeministri Erion Braçe shprehet se zjarri i vendosur në Lunxhëri është i qëllimshme dhe se fatkeqësisht shkaktoi një viktimë për shkak të papërgjegjshmërisë njerëzore. Braçe shkruan se autori do ta paguajë shtrenjtë pasi është kriminel dhe vrasës.


Nga zjarri në Gjirokastër mbeti viktimë Andrea Haxhiaj, cili po mundohej të shuante flakët që i kishin ardhur para banesës së vet. Braçe shkruan se të gjitha zjarret në vend janë të qëllimshëm dhe duhet të përgjigjen para ligjit të gjithë autorët.


“Shiheni; ky zjarr ne Asim Zenel është i vene me dore! Nuk ve dielli zjarr! Është një krim i rënde, i ndëshkueshëm! Te gjitha zjarret ne vend janë vene nga njeriu qe here është bari, here është bujk, por ne me te shumtën është kriminel, i qëllimtë deri ne vrasje! Ai qe ka vene zjarrin ne Asim Zenel është vrasës pas ngjarjes tragjike!

Policia njoftoi pak me pare për arrestimin e tre zjarrevenesve te qëllimtë ne jug te vendit. ILIR SKRAPALLIU-njeri prej zjarrvënësve dhe cilido duhet te paguajë shtrenjte shkrepësen e blere me te lire qe ndezën! Në këto ore kam një lutje”mos e ndiz atë shkrepëse,nuk është loje, e thjeshtë ta ndezësh por zjarrin se kontrollon dot me fryme siç fijen e shkrepëses!Ndërkohë,pafund mirënjohës per zjarrfikës, rojtare te pyjeve, ushtare e oficere te forcave te armatosura, pilote, punonjës te emergjencave civile, police, vullnetare! Pune pa çmim!”, shkruan Braçe.1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas