Aktualitet

Zlatani humb penalltinë, por Milani fiton thellë – Antwerpi ‘shuplakë’ Mourinhos


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:01 - 29/10/20 |
mapo.al

Milani bën detyrën në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Europa League përballë Spartës së Pragës, duke fituar me rezultatin e thellë 3-0 në një sfidë ku Zlatan Ibrahimovic humbi një penallti, që gjithsesi nuk ndikoi në objektivin që kishte “Djalli”.


Gjiganti suedez shërbeu me zgjuarsi në minutën e 24-t Diazin, i cili e shfrytëzoi mundësinë që iu dha për të zhbllokuar rezultatin, ndërsa në të 36-tën sulmuesi veteran, më i spikaturi te kuqezinjtë në këtë fillim sezoni, fitoi një 11-metërsh që nuk arriti ta shndërronte në gol, pasi goditi traversën.


Pioli e la në stol në pushimin mes pjesëve, duke aktivizuar Leaon dhe ishte pikërisht braziliani autori i golit të dytë të “Djallit” në minutën e 57-të. 10 minuta më vonë Dalot shënoi golin e 3-0 dhe të fundit të takimit, me Milanin që siguroi fitoren e dytë në po kaq ndeshje në Grupin H.

Nuk zhgënjen as Leicester City, që triumfoi 1-2 në fushën e vështirë të AEK-ut të Athinës. “Dhelprat” shënuan dy herë gjatë pjesës së parë me Jammie Vardyn me 11-metërsh dhe Choudhury-n, ndërsa vendësit shkurtuan në 1-2 diferencën me Tankovic, finalizim që nuk mjaftoi për të shangur humbjen e AEK-ut, që përtej dëshirës nuk ishte efikas në aksionet e tij në minutat e mbetura për të shmangur hubmjen.Befasinë më të madhe të mbrëmjes e bëri skuadra belge Antwerp, që mposhti 1-0 Tottenhamin e Mourinhos me gol të Refaelof në minutën e 29-të.Në takimet e tjera të orës 18:55 u arritën këto rezutate:

AC Milan – Sparta Prague 3-0

AEK – Leicester 1-2

Antwerp – Tottenham 1-0

CSKA Moskë – D. Zagreb 0-0

Feyenoord – Wolfsberger AC 1-4

FK Crvena Zvezda – Liberec 5-1

FK Zorya Luhansk – Braga 0-2

Gent – Hoffenheim 1-4

LASK – Ludogorets 4-3

Lille – Celtic 2-2

Qarabag – Villarreal 1-2

Sivasspor – Maccabi Tel Aviv 1-2

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas