Sport

Zonja e vjetër kryeson ndaj Empolit, thellon kryesimin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:12 - 30/03/19 |
ro ot

Juventusi luajti sonte në orën 18:00 ndaj Empolit, në ndeshjen e javës së 29-të në Seria A. Pjesa e parë e ndeshjes mes Juventusit dhe Empolit ka përfunduar në barazimin 0-0. Ndërsa në pjesën e dytë, thuajse drejt përfundimit të ndeshjes Juventusi ka kaluar në avantazh në minutë e minutën e 71′ nga Moise Kean.Empoli ishte vetëm një pikë larg zonës së rrezikut, por nuk ia doli të fitojë ndaj Zonjës së Vjetër duke mbetur me 25 pikë. Përpara se të zhvillohej kjo ndeshje Juventusi ishte 15 pikë më lart se Napoli, ndërsa tashmë dhe 3 pikë më lart, plot 78 pikë. /MAPO.AL/


1Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas