Sport

Zyrtare/ Boateng prezantohet tek skuadra e re

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:51 - 31/07/19 |
ro ot

Kevin-Prince Boateng është lojtari më i ri i Fiorentinës, që ka blerë për 1 mln euro kartonin e tij nga Sassuolo.


Mesfushori 32-vjeçar vijon karrierën në Serie A, pas huazimit 6-mujor tek Barcelona dhe pasi ka luajtur në skuadra si Milan, Schalke 04 dhe Eintracht Frankfurt, me këta të fundit që ishin blerës potencial për ganezin, që vendosi të luajë sërish në Itali.


Në karrierën e tij Boateng ka fituar 1 Serie A, 1 Superkupë, 1 Kupë të Gjermanisë dhe 1 kampionat spanjoll.Etiketa: , ,

Pas