Aktualitet

“Faleminderit, Andrea” – Juventus zyrtarizon shkarkimin e Pirlos nga pankina:


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:24 - 28/05/21 |
mapo.al

Tani është zyrtare: Andrea Pirlo nuk është më trajneri i Juventusit. Njoftimi erdhi përmes mediave sociale të klubit të Juventusit.


“Faleminderit, Andrea. Këto janë fjalët e para që të gjithë ne duhet të themi në fund të kësaj eksperience të veçantë të jetuar së bashku”,- thuhet në fillim të një letër me të cilën Juve falënderon dhe përshëndet trajnerin.


Andrea Pirlo largohet nga pankina e bardhezinjve pas një viti, duke fituar dy trofe dhe siguruar pjesëmarrjen në Champions League në sezonin e ardhshëm.1Etiketa: , ,

Pas