Sport

Mbrojtësi i kombëtares U-21 firmos me Lazion kontratë 3-vjeçare


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:38 - 09/07/19 |
mapo.al

Një tjetër futbollist shqiptar i bashkohet ekipit të Lazios. Mbrojtësi, Sergio Kalaj do të jetë lojtar i bardhekaltërve të paktën edhe në 3 sezonet e ardhshme.


Talenti nga Malësia e Madhe firmosi kontratën si profesionist pas eksperiencës mjaft pozitive me ekipin e të rinjve. Natyrisht në këtë lëvizje rol kryesor ka edhe Igli Tare.


Pas Lorik Canës dhe Etrit Berishës, ish-bomberi i kombëtares ka ofruar në ekip emra si Thomas Strakosha, Valon Berisha dhe Riza Durmishi.1Etiketa: , ,

Pas