Sport

Zyrtare/ Premier League do të rifillojë në qershor

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:05 - 11/05/20 |
mapo.al

Vjen drita jeshile nga qeveria angleze për rifillimin e Premier League. Nga 1 qershori, kampionati anglez do të mund të rifillojë, ndonëse me dyer të mbyllura.


Këtë mëngjes, Boris Xhonson dhe qeveria e tij kanë prezantuar planin për rifillimin e normalitetit në Britaninë e Madhe pas karantinimit dhe kanë dhënë “ok” për fillimin e sportit profesionist.


Sporti do t’i duhet të ndjekë protokollet e parashikuar në programin prej 60 faqesh të prezantuar këtë mëngjes nëse kërkon që të rifillojë aktivitetet.


Ky është një lajm i mirë për Football Associaton, që po mendon të rinisë kampionatin në datën 12 qershor.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas