Sport

Zyrtare: Roma shkarkon trajnerin, por gjen menjëherë të riun


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:12 - 07/03/19 |
ro ot

Roma ka zyrtarizuar shkarkimin e Eusebio Di Francescos pasditen e së enjtes, ndërsa Claudio Ranieri pritet të marrë rolin e trajnerit të përkohshëm deri në fund të sezonit.


“Në emër të gjithë pjesëtarëve të klubit AS Roma, falënderoj Eusebion për punën e bërë me ne”, shprehet presidenti Jim Pallota në faqen zyrtare të klubit.


“Që kur u rikthye në klub, Eusebio është sjellë gjithmonë si një profesionist duke vendosur nevojat e klubit përpara të tijave. I urojmë gjithë të mirat në të ardhmen”.Mbrëmjen e së mërkurës, tekniku refuzoi të fliste me mediet, duke marrë një dënim nga UEFA, pas eliminimit nga Champions League.
Ishte rezultati i dytë zhgënjyes brenda dy ditëve, pasi u mposht nga Lazio në derbin e kryeqytetit të dielën. Pasditen e së enjtes është zhvilluar një takim në Trigoria mes drejtuesve dhe është vendosur për shkarkimin e trajnerit.

Lexo edhe :  Meta: Nuk e kam problem nëse më shkarkojnë, nuk kam konflikte me Kushtetuesen


1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas