Aktualitet

Zyrtare/ Shtyhet Kampionati Europian i Futbollit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:41 - 17/03/20 |
mapo.al

Koronavirusi ka pllakosur të gjithë globin me raste të shumta që shtohen çdo ditë.


Si shkak, edhe evenimente sportive e kulturore janë anuluar, ndërkohë që një njoftim vjen për sa i përket kompeticionit evropian EURO 2020 e cila është shtyrë në vitin 2021.


Organi drejtues i futbollit evropian, UEFA ka mbajtur një video konferencë urgjente ditën e sotme (17 mars).

Federata norvegjeze njofton se kampionati do të zhvillohet nga 11 qershori derii në 11 korrik në vitin e ardhshëm.Sipas BBC vendimi pritet të firmoset më vonë gjatë ditës së sotme.Si pasojë e situatës së krijuar nga pandemia e COVID-19, janë shtyrë dhe kompeticionet e Ligës së Kombeve dhe EURO2020 për moshat U21 për vitin e ardhshëm.

1Pas