Aktualitet

Zyrtare/ Tottenham shkarkon Mauricio Pochettino
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:02 - 19/11/19 |
mapo.al

Pas pesë vitesh në krye të Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino nuk do të jetë trajner i londinezëve.


Konfirmimi ka ardhur nga presidenti i “gjelave”, Daniel Levy.


“Vendimi për largimin e Pochettino mendojnë se është ai i duhuri në këtë moment. Ky është një lajm i marrë nga bordi me mjaft vështirësi, por dhe jo i nxituar,” tha shkurtimisht numri 1 i londinezëve.


Gjatë drejtimit të tij, Tottenham Hotspur arriti vetëm një herë në finalen e UEFA Champions League, pikërisht atë të sezonit të shkuar dhe i humbur ndaj Liverpool.
Etiketa: , , ,

Pas