Sport

Zyrtare, ylli i Barcelona-s transferohet te Valencia për 30 mln €


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:45 - 25/06/19 |
ro ot

Pasi kaloi me sukses vizitat mjekësore, Valencia ka zyrtarizuar blerjen e portierit holandez Jasper Cillessen.


Gardiani, rezerva e Ter Stegen, qëndroi për tre vite te Barcelona, pasi mbërriti nga Ajax në vitin 2016.


Megjithatë, holandezi u lodh duke qenë gjithmonë në stol dhe ka vendosur të vazhdojë karrierën te konkurrentët e La Liga-s.

Cillessen kreu 32 paraqitje me katalanasit, 11 prej të cilave kanë ardhur në sezonin e fundit.30-vjeçari është blerë për 30 milionë euro nga Valencia.1


Etiketa: , , ,

Pas