Aktualitet

Zyrtari i Bashkisë Skrapar kapet me drogë në makinë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:46 - 05/07/20 |
mapo.al

Një zyrtar i pushtetit lokal pjesë e Bashkisë Skrapar, është arrestuar nga policia pasi në makinë i është gjetur një sasi lënde narkotike. Mario Mersinasi, kryetari i Njësisë Administrative Zhepe të Cërricës në Skrapar, ra në pranga në kushtet e flagrancës.


Në një komunikatë për mediat, policia e Elbasanit dhe komisariati i Gramshit kanë lajmëruar se në datën 25 qershor 2020 është kapur nga unifromat blu shtetasi me iniciale M.M., 23 vjeç banor i fshatit Cërricë të Skraparit.


Policia i bëri kontroll të dyshuarit në aksin rrugor Gramsh-Kodovjat ku i gjetën një sasi droge dhe vaj kanabisi, armë e fishekë.


Në vijim komunikata e policisë thotë se gjatë kontrollit i janë gjetur e sekuestruar në cilësinë e provës materiale edhe 37 doza kanabis e kokainë, një shishe farmaceutike me vaj kanabis, 14 fishekë armë gjehu dhe një shkop metalik.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas